Piękne Zwycięstwo!

CEDRONKA-ZIELEŃCZANKA 4:1(2:1)

Skład Cedronki: T.Żmudka(br), A.Machnik (C), L.Ochojna, M.Tabuła, M.Maślanka, D.Maślanka (60' D.Starowicz), D.Górnisiewcz (80' D.Bucki), T.Kosek, P.Kutermak, J.Gawor, M.Dyba

Bramki:
Cedronka:
Gawor- 8',27', Dyba- 61', Starowicz- 70'
Zieleńczanka:
24'- ?

Już dawno z taką radością nie oglądaliśmy meczów juniorów. To oczywiście zasługa zawodników, którzy z powrotem zaczęli wierzyć, że są naprawdę mocni.
Co do samego meczu to lepiej zaczęła go Cedronka, gdzie już w 8' Gawor popisał się rajdem mijając 4 zawodników i bardzo silnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. Kolejne minuty były bardzo spokojne z obydwu stron. W 21' po ładnej akcji gospodarzy, akcję strzałem kończył Kosek lecz bramkarz sparował piłkę. Minutę później Kutermak mógł wpisać się na listę strzelców lecz piłka obiła tylko poprzeczkę. Nie wykorzystane sytuację szybko się zemściły i 2' później po podaniu z bocznej strefy piłka dotarła do zawodnika Zieleńczanki a ten bez problemu wpakował piłkę do pustej bramki. Goście nie mogli się długo cieszyć z remisu bo już w 27' po kapitalnym podaniu Kutermaka do Gawora, ten drugi umieścił końcem buta piłkę w siatce. 2' później to sam asystujący przy drugiej bramce mógł podwyższyć prowadzenie, lecz posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Już na początku drugiej połowy Cedronka mogła stracić bramkę, lecz w bramce gospodarzy stał nie kto inny jak Żmudka, który interwencją sezonu uchronił swoją drużynę od utraty drugiej bramki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Po upływie kwadransu II połowy Cedronka mogła cieszyć się z kolejnej strzelonej bramki, gdzie najpierw Kosek popisał się kapitalnym przerzutem a Dyba wygrywając pojedynek siłowy z obrońcą umieścił piłkę obok dalszego słupka. W 67' Ochojna wykonując rzut wolny minimalnie się pomylił i posłał piłkę nad poprzeczką. 3' później po przechwycie w środku pola do piłki doszedł Starowicz i strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi rywali i ustalił wynik spotkania. Drużyna z Zielonek do końca meczu próbowała jeszcze zagrozić bramce gospodarzy lecz Żmudka i cały blok defensywny czyścili każde zagrożenie. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i to Cedronka mogła się cieszyć z trzech oczek.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwa mecze(środa-Jutrzenka,niedziela-Wanda),w których trzeba powalczyć o 3 pkt by z podniesioną głową zakończyć tą runde :)